MORENO INSTITŪTS

Psihodrāma ir grupu psihoterapijas metode, kuru aizsāka J.L.Moreno.

Arī sociometrija un sociodrāma ir Dr.Moreno mantojums. Moreno attīstīja veselu filozofiju saistībā ar cilvēkiem un lomām, kuras mēs spēlējam vai kurās esam.

80.-to gadu beigās es, Ināra Erdmanis, ārzemju latviete, pirmo reizi atvedu psihodrāmu uz Latviju. Regulāra izglītība sākās 1992. gadā.

2002. gadā Ināra Erdmane ar Zerkas Moreno atļauju Latvijā nodibināja Moreno Institūtu. Ināra  Erdmane ir institūta prezidente un Ināra Vārpa, kura dzīvo Latvijā, ir viceprezidente.

Savu ceļojumu uz valsti, kurā Ināra Erdmane ir dzimusi, viņa uzsāka jau daudz senāk. Ināra Erdmanis sāka apmācību ārstiem un psihologiem 1989. gadā ar ievadkursu grupu un ģimenes terapijā.

Pirmā pamatizglītība grupa psihodrāmā, sociometrijā un grupu psihoterapijā notika no 1994 līdz 1995 un otrā no 1997 līdz 1998. Kopš tā laika vēl četras apmācību grupas ir beigušās. Līdz šai dienai ir 55 cilvēki, kuri ir pabeiguši apmācību un ieguvuši titulu Psihodrāmas Asistents.  Pirmā līderu apmācība notika no 1999. līdz 2002. gadam. 17 cilvēki nokārtoja eksāmenu un ieguva titulu Psihodrāmas Līderis. No šīs grupas 10 cilvēki turpināja apmācību un nokārtojot eksāmenu ieguva titulu CP – Certified Practitioner (Sertificēts praktiķis) . Šīs izglītības finansēja un atbalstīja Ziemeļeiropas komiteja Zviedrijā, kamēr Latvija iestājās ES.

2007. gadā mācības sāka jauna līderu apmācības grupas, kurā bija 25 studenti, galvenais skolotājs bija Marks Trīdvells (TEP).

No sākumu Ināra Erdmane bija Eiropas Psihodrāmas Institūta supervizore un veidoja kontaktus starp Latvijas un citiem Eiropas valstu psihodramatistiem.
Inārai Erdmanei radās ideja par Baltijas Moreno dienām, kas nozīmē Psihodrāmas konferences katru otro gadu kādā no Baltijas valstīm. Katra valsts: Latvija, Igaunija un Lietuva ir atbildīgas katru sesto gadu.

2002. gadā Latvijas Moreno Institūts sadarbībā ar Latvijas Psihodrāmas Asociāciju organizēja konferenci „Sapņu vējš” Jelgavā.

Nākamā konference, kuru organizēs Latvija bija „Skaistule un Briesmonis” 2008. gada augustā Valmierā.

Pērn, 2014. gada „Baltijas Moreno dienas” ar lieliem panākumiem norisinājās Rīgā.

Moreno Institūts Latvijā ir biedrs Nordic Board of Examiners (NBE), kurā standarti ir saskaņā ar Anglijas, ASV, Kanādas, Austrijas, Jaunzēlandes  un citu valstu  standartiem. Kā arī NEB eksaminē cilvēkus Psihodrāmas augstākā līmenī TEP (treneris, pedagogs, praktiķis).

Ināra Erdmanis
Latvijas Moreno Institūta dibinātāja un lolotāja

2017.gada janvārī tika apstiprināts jaunais valdes sastāvs.

Valdes priekšsēdētāja – Jolanta Baltiņa

Valdes locekļi: Jolanta Klišāne un Uģis Segliņš

Sīkāka informācija: http://www.psihodrama.lvKomentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Aizpildīšanai obligātie laukumi *

*

*