HRONIKA

Grāmatas atklāšana “Moreno institūtā Latvijā”

Atvērtās skatuves pasākumi

   Ziemeļvalstu un Baltijas eksaminācijas padome ir lēmusi par šī gada Atvērtās skatuves datumu un laiku.

   2019. gada 17. oktobrī 18:00 pēc vietējā laika dažādās Eiropas valstīs vienlaikus psihodramatisti rīkos pasākumus, kuros iepazīstinās ar psihodrāmu visus interesentus. 

   Sekojiet reklāmai un piedalieties!

  * 

ATVĒRTĀ SKATUVE

17. oktobrī Liepājā psihodrāmas praktiķe Gita Paspārne vadīs “Atvērto skatuvi”, Kungu ielā 21, 3.stāvs. No 18.00 – 21.00 Pasākums bez dalības maksas.

Tēma: Radošas izvēles (Creative choices)
Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija ar SMS vai zvanot pa telefonu: 29278884 (jo telpa var uzņemt noteiktu skaitu cilvēku).

Vārds psihodrāma nozīmē „dvēsele darbībā”.  Tā ir viena no dziļākajām un reizē atraktīvākajām grupas psihoterapijas metodēm, tā ir arī mūsdienīga un aktīva sadarbības metode grupās, svarīgu tēmu izpētes un nākotnes projektēšanas metode.   Psihodrāmas nodarbības piemērotas visiem tiem, kuri vēlas kaut ko savā dzīvē mainīt, labāk justies, kaut ko jaunu iemācīties kaut ko jaunu par sevi, arī apgūt jaunas prasmes un vecās izmantot citādi nekā līdz šim un iemācīties labāk apieties ar savām emocijām, mainīt attieksmi pret dzīvi.

Nāc un pamēģini radoši!

* Atvērtās skatuves pasākumu “Radošās izvēles” Rīgā rīko “Moreno institūts Latvijā” no 18:00 līdz 21:00 – to vadīs Jolanta Baltiņa (e-pasts: moreno.instituts@gmail.com).

 • Atvērtās skatuves pasākumu rīko arī astroloģe un psihodramatiste Rita Muižniece ceturtdien, 2019. gada 17. oktobrī no plkst. 16:00 līdz 18:00. 
 • “Tā ir iespēja sajust, ieraudzīt, uzzināt, pataustīt un piedzīvot to, kas ir un kā strādā Psihoterapijas metode Psihodrāma. Psihodrāma – tā ir aktīva terapijas metode. Ar tās palīdzību salīdzinoši ātri var nonākt līdz tavas šodienas rīcības cēloņiem un pārrakstīt scenāriju! Vari saņemt atbildes par citu cilvēku rīcību, iejusties dažādās lomās – gan savās esošajās, bijušajās un arī citu personu “ādā”…
  Psihodrāma ir fantastiska resursu metode, ar kuru katrs var ielūkoties savā būtībā un smelties ko vērtīgu kvalitatīvai ikdienai. Ar Psihodrāmas darbību un tās efektivitāti iepazīstināšu es – Rita Muižniece, Psihoterpijas grupu asistente. Atnāc ciemos.
  Sajūti.
  Iepazīsti.Dalība par ziedojumiem.
  Vietu skaits ierobežots.
  Ganību dambis 26a-4 stāvs pēdējais kabinets kreisajā gaiteņa galā :)”

 

Ceturtdienas, 17.oktobra vakarā, Igeta Ozoliņa kopā ar kolēģiem Lieni Atholdi un Uģi Segliņu “Atvērtās skatuves” vakaru ikvienam interesentam piedāvā tepat Rīgā. Būs iespēja “pagaršot” psihodrāmu, apzināties savas izvēles pašreizējā dzīves posmā, iepazīt savas vēlmes un uzdrošināties atvērt jaunas durvis. Tiekamies 17.oktobrī 19.30 deju skolas “Dzirnas” vokālajā klasē!

PSIHODRĀMA BĒRNIEM UN PUSAUDŽIEM

Adrese: Rīga Ģertrūdes iela 33/35, 6.stāvs, 605. kabinets

11.10.2019.

Psihodrāmas asociācijas izglītojošs seminārs saviem biedriem – psihodramatistiem.

Darbnīcas vadīs Igeta Ozoliņa, Jolanta Klišāne, Līga Volonte,, Gunta Dance, Gita Paspārne un Marija Bambuļaka.

 

WINGS OF CHANGE

WINGS OF CHANGE
Short info:

Psihodrāmas nometne „Atklātā jūra” 2018

2018.gada 14.un 15.jūlijā notika psihodrāmas nometne “ATKLĀTĀ JŪRA”

Darbnīcu apraksts

 

Psihodrāmas, sociodrāmas darbnīca “Paaudžu izaicinājumi. Ģēniji un liliputi”.

Šajā darbnīcā paskatīsimies uz sevi paaudzēs, satiksim sevi, savu paaudzi un iegūsim resursus no iepriekšējām paaudzēm. Katrai paaudzei ir savi izaicinājumi un veidi kā tā ar tiem rīkojas, kā tos iztur, kā veido savu brīvības telpu un nākotni, no kā bēg un ko atstāj nākamajām paaudzēm? Var arī teikt, kā teicis viens mans skolotājs: “ Mēs esam liliputi uz iepriekšējo paaudžu pleciem, bet tieši tāpēc dažreiz varam redzēt tālāk.”

Darbnīcu vada: Gita Paspārne, TEP psihodrāmā, sociodrāmā, sociometrijā un grupu psihoterapijā, sertificēta psihoterapijas speciāliste, sistēmiskā supervīzore, trenere un konsultante organizāciju attīstībā., Mg.Paed, Mg.Soc.TQM

 

Psihodrāmas darbnīca „Smiltis. Pērles. Dzintars.”

„Naktīs Aizmigusī jūra vieglītēm elpo. Vējš šķirsta krastā izskalotos gliemežvākus. No viena izbirst smiltis, no otra pērles, no trešā – dzintars…” /Ronalds Briedis/

Rīts. Cilvēki sāk savas gaitas, tās ved arī uz jūru. Kāds ir Tava gliemežvāka stāsts? Meklēsim un stāstīsim stāstus kopā!

Darbnīcu vada Liene Atholde, psiholoģe, psihodrāmas, sociometrijas un grupu psihoterapijas speciāliste.

 

Psihodrāmas darbnīca „Izvēles darbība”.

“Es un citi” attiecības veidojas spoguļneironu darbības ietekmē. Šo atspoguļošanās procesa enerģiju producē izvēles darbība, kurai krāsas var iedot kā gausums, sastingums, “klīrēšanās”, tā hiperaktivitāte, mērķtiecīga mobilitāte vai empātiskas gaidas. Aktīvās vai bremzējošās darbības palaidējmehānisms ir drosmes/ baiļu kompromiss, kā dzīves upes divi krasti. Izvēloties vienu, no otra būs jāatsakās. Vai tā būs profesija, dzīves vieta, vīrs/ sieva…? Ar ko draudzēties? Kam uzticēties? Ar ko prieku baudīt kopā? Kas nosaka vieglu vai grūtu izvēli? Meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem psihodrāmas darbnīcā.

Darbnīcu vada Gunta Dance, psihodrāmas,sociometrijas un grupu psihoterapijas speciāliste.

 

Psihodrāmas darbnīca „Brīvības cena”.

Brīvība ir bieži lietots vārds visos gadsimtos un laikos. Brīvības jēdziens ir nozīmīgs gan sabiedrībai kopumā, gan atsevišķam indivīdam. Darbnīcā tiks skatīta sava paša personīgā brīvība un meklēta atbilde uz jautājumu, vai brīvība vispār pastāv, un vai protam to piedzīvot? Brīvība nav visatļautība. Ko tā nozīmē man? Cik daudz tās vajadzīgs, un kas notiek, ja tās nav? Kas mani dara patiesi ārēji un iekšēji brīvu?

Darbnīcu vada ārste -psihiatre, CP psihodrāmā, sociometrijā un grupu psihoterapijā Rovēna Zarakovska.

 

Psihodrāmas darbnīca „Ķermeņa signāli”.

Prāts saka vienu, ķermenis signalizē pavisam ko citu. Tas notiek darba situācijās, komunikācijā ar citiem vai dialogā pašam ar sevi. Kā ieklausīties un sadzirdēt sava ķermeņa signālus? Kā tos atpazīt un apzināties, ko tie stāsta? Un kā patiesi mīlēt sevi, savu ķermeni, prātu un garu kā vienu veselumu? Atbildes meklēsim psihodrāmas darbnīcā.

Darbnīcu vada CP psihodrāmā, sociometrijā un grupu psihoterapijā, mag.paed.Igeta Gaiķe.

 

„Atklātā jūra” -psihodrāmas nometne pieaugušajiem.

Bernāti, 2016.gada 14., 15..jūlijs.
Kopš 2000.gada Liepājas psihodramatisti Rovēna Zarakovska un Agris Palkavnieks Nīcas pagasta Bernātos atpūtas bāzē „Draudzība” rīkojuši psihodrāmas nometnes, kurās pašā vasaras plaukumā pulcējušies psihodrāmas speciālisti un psihodrāmas mīļotāji, lai kopā piedzīvotu Satikšanos. Satikšanos ar sevi, citiem, jūru, kāpām, priedēm, sauli, vēju, kopīgā vakarēšanā un ritēšanā. Jau trešo gadu pēc kārtas nometne notiek, atbalsot Agri Palkavnieku, kurš cietis no smaga kritiena un joprojām ārstējas mājās.

 

Nometnes „Atklātā jūra” dienaskārtība:

 

Sestdiena, 14.jūlijs:

Iebraukšana atpūtas bāzē „Draudzība” – no pulksten 12.00.

Pusdienas – 13.00

Kopīga iesildīšanās – 14.00.

Pirmā darbnīca – 14.30 – 17.30.

Vakariņas – 17.30 – 18.00
Otrā darbnīca (pēc izvēles no divām)– 18.00 – 21.00

Vakarēšana – 22.00

 

Svētdiena, 15.jūlijs:

9.00 – brokastis

10.00 – iesildīšanās

10.30 – darbnīca (pēc izvēles no divām)

13.30 – pusdienas

14.00 – 15.00 –kopīgs noslēgums, rezumējums

15.00 – izbraukšana uz mājām

 

Dalības maksa nometnē – 135 eiro (ēdināšana, naktsmītnes, darbnīcas)

Dalības maksu pārskaitīt uz kontu Luminor bankā:

LV13RIKO0001300019770,  Igeta Gaiķe,  p.k.310369-10834, ar norādi Agra Palkavnieka veselības uzlabošanai.

Atmodini savu iekšējo mūziku

Moreno institūts Latvijā rīkoja Joseph Moreno meistarklasi

JOZEFS MORENO (JOSEPH MORENO) – Marijvillas, ASV universitātes emeritētais profesors Mūzikas terapijā un kreatīvo mākslu terapijas Moreno institūta St. Louis, Missouri štatā, ASV direktors. J. Moreno jau vairākus gadus uztur starpdisciplināru pieeju savam darbam un ir ieviesis jauninājumus mūzikas jomā psihodrāmā un grupu terapijas procesos, kā arī viņš ir veicis plašu izpēti par pamatiedzīvotāju mūzikas un dziedniecības tradīcijām. Ir grāmatas “Acting Your Inner Music: Music Therapy and Psychodrama” un neskaitāmu rakstu autors. Viņš ir starptautiski atzīts un ir vadījis mūzikas terapijas darbnīcas vairāk nekā 50 valstīs. 2001. gadā Amerikas Mūzikas terapijas asociācija J. Moreno piešķīra Nacionālo balvu pētījumos un publikācijās.

Meistarklases programma:

Katru dienu no 9:00 līdz 17:00

11.05.2018.

 • Ievads mūzikas terapijā;
 • Radošo mākslu terapiju, mūzikas, mākslas, dejas un drāmas, avoti pasaules tradicionālajās dziedināšanas praksēs;
 • Mūzika un iztēle: pirmā daļa;
 • Mūzika un iztēle: otrā daļa

12.05.2018.

 • Mūzikas terapija un psihodrāma;
 • Mūzikas improvizācija kā projekcijas tehnika individuālās un grupu terapijas procesos;
 • Mūzikas terapija bērniem ar attīstības traucējumiem un autismu;
 • Mūzika un mākslas terapija: pirmā daļa

13.05.2018.

 • Mūzika un mākslas terapija: otrā daļa;
 • Mūzikas terapija dzīves beigās;
 • Multikulturālā mūzikas terapija: mūzikas terapija un blūza, un džeza improvizācijas metodes;
 • Mūzika un deju terapija: pirmā, otrā un trešā daļa

 

Tiks nodrošināts tulka pakalpojums.

Norises vieta: City Hotel Teater, Bruņinieku iela 6, konferenču zāle “Bruņinieks”

Dalības maksa:

 • 150 Eur (t.s. PVN un kafijas pauzes) – veicot apmaksu līdz 01.05.2018.
 • 180 Eur (t.s. PVN un kafijas pauzes) – veicot apmaksu līdz 10.05.2018.
 • 200 Eur (t.s. PVN un kafijas pauzes) – veicot apmaksu semināra dienā.

Pieteikumu sūtīt uz e-pastu: moreno.instituts@gmail.com

Jautājumu gadījumā varat zvanīt Jolantai – 29597674

Atskats uz psihodrāmas aktivitātēm 2017. gadā

Atskatoties uz 2017. gadu, redzu, cik tas ir bijis bagātīgs ar dažādiem notikumiem. Paskatieties Jūs arī!

Viens no pirmajiem nozīmīgajiem notikumiem – janvārī psihodrāmas asistentu studentu grupa kārtoja eksāmenu, lai iegūtu Psihodrāmas, sociometrijas un grupu terapijas asistenta līmeņa apliecinošu izglītības dokumentu. Kā jau ierasts, eksāmens nesa līdzi daudz satraukumu, taču rezultāts bija veiksmīgs, un Latvijas psihodramatistu saimei oficiāli pievienojās 5 psihodrāmas asistenti. Apsveicu! Jums – Aiga Alksne, Gunār Trimda, Inga Krūze, Margita Roste, Uldi Karlovs – Karlovski – tas izdevās lieliski! Šo pasākumu padarīja īpašu arī tas, ka tajā piedalījās Ināra Erdmane. Paldies Tev, Ināra, par labajiem ceļa vārdiem!

Februārī un martā, sadarbojoties ar Tartu psihodrāmas institūta vadītāju Endelu Hango, tika piedāvāta  iespēja apgūt klasisko Playback teātri. Šo iespēju izmantoja arī kolēģe no Lietuvas. Radoša un produktīva apmācība.

Tuvojoties Psihodrāmas dzimšanas dienai – 1.aprīlim, tika uzsākta jauna asistentu apmācības grupa, kurā studijas uzsāka seši studenti, kuri veiksmīgi turpina savas studijas.

Aprīlis bija bagāts mēnesis: jaunu studentu apmācība, Psihodrāmas dzimšanas diena, kolēģi Igaunijā organizēja NBE (Ziemeļvalstu eksaminācijas padomes) starptautisku konferenci, kuras laikā Moreno institūta Latvijā studente ieguva augstāko diplomu psihodrāmas apmācībā – TEP. Apsveicu, Gita Paspārne! Tu esi paveikusi milzīgu darbu!

Maija mēnesi Moreno institūts Latvijā sagaidīja samērā neierasti – piedaloties Helsus festivālā 2017. Mērķis šādai aktivitātei – padarīt psihodrāmu tuvāku, saprotamāku cilvēkiem, kuriem rūp sava izziņa un izglītošana. Bagātīgas divas dienas. Paldies visiem kolēģiem, kuri atbalstīja ar savu darbu, klātbūtni un domām! Mums tas izdevās!

Rudens nāca ar lielākiem un mazākiem notikumiem. Septembrī pārstāvēju Moreno institūtu Latvijā starptautiskajā PIFE konferencē, kuras laikā piedalījos dažādās sanāksmēs. Kurās tiku izvirzīta un ievēlēta Ētikas komisijā. Šobrīd tiek diskutēts par to, vai nākamā PIFE starptautiskā konference varētu notikt Latvijā. Tas ļautu vēl jo vairāk popularizēt psihodrāmas vārdu Latvijā un Latvijas vārdu starptautiskajā psihodrāmas pasaulē.

Arī rudenī turpinājās asistenta līmeņa studentu apmācība. Oktobrī, kā ik katru gadu, Latvija piedalījās starptautiskā pasākumā “Atvērtā skatuve”, kad vairākās Eiropas valstīts vienlaicīgi tiek rīkots pasākums, lai psihodrāmu padarītu pieejamāku cilvēkiem. Oktobra mēnesi noslēdza starptautiska konference, kura tika rīkota par godu 15.gadu Moreno institūts Latvijā pastāvēšanas dzimšanas dienai. Mīļš paldies visiem lektoriem, meistarklašu vadītājiem, palīdzētājiem un dalībniekiem! Mums izdevās brīnišķīgi svētki!

Novembra mēnesī, sadarbojoties ar Minskas psihodrāmas kolēģi Jeļenu Belinsku, tika uzsākta apmācība Pasaku terapijā, kura noslēgsies 2018. gada aprīlī, liekot uzsvaru uz to, kā sintezēt abus psihoterapijas virzienus.

Notikumiem bagāts gads ir aizvadīts, daudz pārmaiņu tajā ir noticis. Daudz jaunu ideju ir jau iesētas jaunajam gadam. Atliek vien cerēt, ka tām būs lemts īstenoties. Paldies par kopā būšanu un novēlu, lai katrs mazākais sapnis piepildās Vecgada naktī, lai Jaunais gads atliek lielo sapņu īstenošanai!

Jolanta Baltiņa

 

ATVĒRTĀ SKATUVE LIEPĀJĀ

 1. gada 12. oktobrī pulksten 18:00 – 20.00

Raiņa ielā 3, Liepājas Vakara maiņu vidusskolā

Šajā dienā, 26. oktobrī pulksten 18:00 pēc vietējā laika, vismaz 7 valstīs vienlaicīgi notiks Spontanitātes un Kreativitātes vakars, uz kuru Liepājā esat aicināti arī Jūs! Šādi Psihodrāmas Atvērtās skatuves vakari notiek katru gadu daudzās valstīs, kad praktizējoši psihodramatisti, Dž.Moreno skolas sekotāji piedāvā tikties brīvā dzīves mākslas telpā jebkuram un vairot mūsu dzīvēs radošumu.

 

Dalībniekiem būs iespēja redzēt un piedzīvot dvēseli darbībā uz Atvērtās skatuves, kurā ik viens ir nozīmīgs un var būt spontāns un radošs.  Viss, kas ar mums notiek, noticis vai notiks var kļūt par iespēju būt kreatīvam šodien šeit un tagad. Jebkas, arī mūsu cerības, sapņi, bažas un fantāzijas ir reālas un nozīmīgas šajā procesā. Psihodrāma, kā spontanitātes un kreativitātes metode paver iespēju dzīvot daudz piepildītāku dzīvi.

 

Tas būs piedzīvojums, kā arī izglītojošs pasākums – dalībnieki iepazīsies ar dažām no psihodrāmas aktīvās darbības metodēm, kas guvušas plašu pielietojumu psiholoģijā, psihoterapijā, izglītībā, kultūrā.

 

Vadītāja: Gita Paspārne

Psihodrāmas, psihoterapijas speciāliste, praktiķe

 

Pieteikšanās pa telefonu: 29278884 vai e-pastu: gitap@inbox.lv

Dalība pasākumā – bezmaksas.

ATVĒRTĀ SKATUVE RĪGĀ

Ceturtdien, 2017. gada 12.oktobrī tika rīkots psihodrāmas Atvērtās skatuves vakars!
Psihodramatisti Solvita Valtere, Jolanta Klišāne, Igeta Gaiķe un Uģis Segliņš aicināja “pagaršot”, sajust, piedzīvot šo radošo, unikālo psihoterapijas metodi.

Priekšskars atvērās pulksten 19.30 deju skolā “Dzirnas” Lāčplēša ielā 106/108 2.stāvā.

ATKLĀTĀ JŪRA

“Atklātā jūra…”
Psihodrāmas nometne pieaugušajiem.
Notika Bernātos, 2017.gada 29., 30.jūlijs.
Kopš 2000.gada Liepājas psihodramatisti Rovēna Zarakovska un Agris Palkavnieks Nīcas pagasta Bernātos atpūtas bāzē „Draudzība” ir rīkojuši psihodrāmas nometnes. Astoņas vasaras trīs dienu garumā pašā vasaras plaukumā pulcējušies psihodrāmas speciālisti un psihodrāmas mīļotāji, lai kopā piedzīvotu Satikšanos. Satikšanos ar sevi, citiem, jūru, kāpām, priedēm, sauli, vēju, kopīgā vakarēšanā un ritēšanā.
Rovēnai un Agrim joprojām nepieciešams līdzcilvēku atbalsts. Nometne „Atklātā jūra…” ir veids, kā kopā varam to sniegt. Nometnē piedalījās psihodramatisti Gita PaspārneJolanta BaltiņaLiene Atholde, Gunta Dance un Gundega Kozlova.