Psihodrāmas nometne “Atklātā jūra – 2022”

Kopš 2000. gada Liepājas psihodramatisti Rovēna Zarakovska un Agris Palkavnieks Nīcas pagasta Bernātos, atpūtas bāzē „Draudzība” rīkojuši psihodrāmas nometnes. Pašā vasaras plaukumā trīs piepildītās dienās pulcējušies psihodrāmas speciālisti un psihodrāmas mīļotāji, lai kopā piedzīvotu Satikšanos – ar sevi, citiem, jūru, kāpām, priedēm, sauli, vēju. Darbībā, kopīgā vakarēšanā un ritēšanā.
2022. gada vasaras sākumā „Atklātā jūra” atkal aicina ikvienu, kuram jau ir pieredze psihodrāmā un tos, kuri vēlas to iepazīt.

Šī gada nometnes tēma ir “Karš un Miers”. Kopīgi meklēsim veidus, kā šajā spriedzes un pārbaudījumiem pilnajā kopīgi rast ticību un cerību labajam, meklējot labākos sadarbības veidus citam ar citu un atjaunojot personīgos resursus.
Atpūtas bāzē “Draudzība” ir atbilstošas telpas darbnīcām un nakšņošanai. Ēdināšana tiek nodrošināta uz vietas. Jūra ir pārsimts metru attālumā.

Dienu plānojums:
Sestdiena, 4. jūnijs:
12.00 – 12.30 – ierašanās, reģistrācija,
12.30 – pusdienas,
13.00 – iesildīšanās,
13.30 – 16. 30 – 1. darbnīca “Iziet no labirinta”. Vada psihodrāmas speciāliste Gundega Kozlova.
Darbnīcas apraksts:

Labirinti mēdz būt dažādi – gan uz centru vedoši, gan projām no tā, gan taisni un viegli izejami, gan maldinoši, strupceļos aizvedoši. Cilvēks dzīves ceļā, meklējot savu centru, bieži vien labirintā ieiet vieglu soli, cerību pilns, bet tad pasaules vēji negaidīti sajauc agrāk it kā tik labi zināmos orientierus, un vieglas gaitas vietā nākas brist rūpju dubļus, ilgi maldoties labirinta nebeidzamajos apcirkņos. Tā, nereti gadu gadiem klīstot, pazūd sākotnējais mērķis, paliek vien bezcerīgs riņķojums, un cilvēks pie tā pierod, jo zināmais grūtums ir drošāks, nekā nezināma laime. Tā ir iekšēja cīņa pašam ar sevi un, lai sasniegtu savus mērķus, ir jāpārtrauc vecais, vairs nederīgais riņķojums, ir jākļūst tik drosmīgam un jāpasaka tam: Nē!”
16.30 – kafijas pauze,
17.00 – 20.00 – 2. darbnīca “Miers manī”. Vada psihodrāmas speciāliste Liene Atholde.
Darbnīcas apraksts:

Ir daudz un dažādu tehniku, kā rast mieru sevī. Un tomēr mums katram ir savs ceļš ejams uz savu miera pasauli. Darbnīcā piedāvāju apstāties un vēlreiz ielūkoties sevī, atrast savu miera pieturu, lai pēc tam vēl drošāk turpinātu ceļu.

21.00 – vakarēšana.
Svētdiena, 5. jūnijs:
9.00 – brokastis,
10.00 – iesildīšanās,
10.30 – 13.30 – 3. darbnīca “Drošība un balanss pārmaiņās”. Vada TEP psihodrāmā Gita Paspārne.
Darbnīcas apraksts: Mēs dzīvojam dzīvi, kura pati ir mūsu individuālo pārmaiņu process fiziski, psiholoģiski, sociāli, ekonomiski, politiski, garīgi. Psihodrāmas darbnīca tiks veltīta tam, lai pētītu un atrastu piemērotu veidu savai drošībai, kuru praktizējot paaugstinās balansa atrašanas spējas pārmaiņu procesos.
13. 30 – pusdienas,
14.00 – noslēgums.
Iesildīšanos un noslēgumu vada Igeta Ozoliņa, CP psihodrāmā.
Pieteikšanās nometnei, rakstot uz e pastu igeta.g@inbox.lv līdz 31. maijam.
Darbnīcas, kafijas pauzes, ēdienreizes, nakšņošana, vakarēšana – 135 eiro, samaksu veicot uz vietas, reģistrējoties.

Bernāti, 2022. gada 4. – 5. jūnijsKomentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Aizpildīšanai obligātie laukumi *

*

*